Dobre wino łatwo dostępne

Kończąc naszą opowieść o winach, warto powiedzieć kilka słów o tym, gdzie najlepiej je kupować. Nie ma znaczenia, czy lubimy wina słodkie, wytrawne czy półwytrawne. Wszystkie są dostępne, choć jak już mówiliśmy wybór słodkich, deserowych trunków jest nieco utrudniony – głównie przez samych dystrybutorów, którzy stereotypowo postrzegają wina wytrawne i półwytrawne jako szlachetniejsze. Ogólnie jednak kupno wysokiej jakości wina nie jest trudne i co istotne nie wymaga od nas specjalnych finansowych nakładów. Trzeba tylko dobrze szukać.

Masowe sklepy, takie jak dyskonty czy super- i hipermarkety oferują swoim klientom bogaty zestaw win, który zwykle jest rotacyjnie wzbogacany o nowe elementy. Pisaliśmy już na ten temat wyżej. Nie wszyscy jednak wiedzą, że często wina, które pojawiają się w takiej sprzedaży w bardzo atrakcyjnych cenach są do nabycia również w specjalistycznych salonach. Ich cena potrafi być tam nawet trzykrotnie wyższa! Dlatego jako świadomi konsumenci powinniśmy się uważnie rozejrzeć nim zainwestujemy w drogie wino z salonu.

Ponieważ wymagania polskich konsumentów są coraz wyższe, to solidny wybór win zaczyna cechować także tradycyjne sklepy monopolowe oraz osiedlowe spożywczaki. Również dynamicznie rozwijające się sklepy z segmentu convenience, a więc sieciowe nieduże placówki z produktami pierwszej potrzeby, chcą oferować dobre wina. Nie zawadzi zatem dokładnie przewertować półek również tam. Grunt, aby w naszej domowej piwniczce czekało na swoją kolej jak najwięcej wybornych trunków.

 

tacki aluminiowe do żywności www.unhuman-familia.pl