Winna różnorodność

www.rotawirusy.net.pl

Świat wina jest fascynujący i bardzo bogaty. To bogactwo sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie i nawet najbardziej wybredne gusta da się zaspokoić. Trudno w tym momencie określić, ile różnych win jest każdego dnia dostępnych w obrocie, ale w skali całego globu liczba ta z pewnością idzie w tysiące. Na gruncie europejskim mamy się czym pochwalić, albowiem tradycje winiarskie są u nas bardzo bogate. Również krajach o relatywnie chłodnym klimacie, w tym również w Polsce, produkcja win była bardzo rozwinięta już wiele lat temu, a uprawy winorośli miały się u nas znakomicie.

Prawdopodobnie w wyniku zmian klimatycznych uprawa tych szlachetnych owoców stała się trudniejsza, choć wciąż przy niektórych rodzimych winiarniach utrzymywane są winogronowe sady. Siłą rzeczy polscy producenci skupiają się przede wszystkim na winach wytrawnych i półwytrawnych, ponieważ dość trudno w polskich warunkach wyhodować winogrona o wysokiej zawartości cukru, które pozwoliłyby na wyrób win o słodkim charakterze. Tak czy siak nasi winiarze mają pole do popisu.

Obecnie w każdym markecie, a nawet osiedlowym dyskoncie możemy nabyć dużą ilość ciekawych win z różnych stron świata. Niektóre z nich są bardzo wysoko oceniane przez sommelierów, a dzięki sporym zamówieniom sieci handlowe są w stanie oferować je klientom w bardzo atrakcyjnych cenach. Róbmy zatem użytek z tego faktu i sięgajmy po znakomite wina, które będą umilać nam czas i dawać wiele degustacyjnej radości. Możliwości w materii poznawania nowych smaków mamy wręcz idealne.


restauracja Warszawa centrum ekspres do kawy ziarnistej